Venture Heat har en utradisjonell løsning med av/ på-knapp på vestens innside:
Fordelen er at dette gjør det lettere å se hvilken styrke vesten står på når du drar ut kragen.
Ulempen er at du må åpne vesten for å sjekke – og at du faktisk ikke kan skru på vesten uten å åpne glidelåsen (med knapp utenpå kan du trykke gjennom ytterjakken).
Vesten har thinsulate isolasjon og minner om en vanlig boblevest. Det er høy hals med glidelås som går helt opp. Vesten skal håndvaskes.
Batteri medfølger ikke, men i testen har vi brukt batteriet som produsenten selger. Selv om dette lades raskere enn de andre, tømmes det også fortere og slo seg av flere ganger. Batteribanken har i tillegg en av/på-knapp, noe som gjør at du må ned i vestens lomme for å aktivere denne hver gang vesten skal slås på.
På post ville vårt testpanel ha valgt jakke fremfor vest, da man som regel også har behov for å kle på seg på armene. Som eneste jakke i testen, var det derfor Härkila Heat-jakke som ble best i test.