Akkar Altay Classics stokk i oljet valnøtt er pen og godt mettet. Bakerst på stokken finner man en kolbekappe av gummi. Beavertail-utformingen på forskjeftet gir et behagelig grep.
Altay Classic-hagla er ren, uten gravyre på låskassen, men har lekre linjer. Løpene med ventilert sikteskinne har fiberoptisk siktekorn. Den ligger dermed godt an i kampen om å bli testvinner, men er det nok?
Tapper for rembøyler er montert, men rembøyler medfølger ikke. Den automatiske sikringen betjenes med en sikringsknast som har god pukkelrygg. Det sørger for lett betjening både med og uten hansker.
Et ekstra pluss notert i boka for «o/u»-merking på løpsvelgeren framfor de vanlige prikkene!

Slank og smekker: Baskylen på Akkar Altay Classic har rene, smekre linjer som vi liker.
Akkar Altay Classic med kraftig pistolgrep
Under skyting sørger det kraftige pistolgrepet og det fyldige forskjeftet for god kontroll med våpenet.
Altay Classic hagle er i det hele tatt ei svært likandes hagle som skyter godt.
I tillegg heller jeg mot at Akkar Altay Classic er testens peneste hagle. Akkar står også for en av testens mest robuste hagler, nemlig Akkar Altay Black Synth.
JEGER tester hagler og andre jaktvåpen kontinuerlig. Med oss holder du deg alltid oppdatert med det siste innen jakt og våpen.