Menneskets beste venn

Tittelen sier det meste om hvilket bilde folkejuryen stemte frem i runde fire av JEGERs fotokonkurranse. Samspillet mellom hund og jeger er noe mange jegere verdsetter høyt, og det er liten tvil om at dette også er tilfelle i vinnerbildet denne gangen. Men bildet har noe ekstra, som du kanskje fanget opp om du har falkeblikk.

Sist oppdatert: 2. september 2023 kl 10.00
Guro Storebraaten Kolbjørnsrud
Guro Storebraaten Kolbjørnsrud
Lesetid: 3 minutter

Det er nemlig en grunn til at både hund og jeger er ekstra glade og fornøyde - for bak jegeren i bildet ligger fangsten i elva, som venter på å bli dratt i land. En ekstra detalj i bildet som er lett å overse med første øyekast.

– Ero fikk los rett etter slipp, elgen kom i full fart mot oss og vi ble nok like sjokkerte begge to over å se hverandre. Jeg plasserte et skudd og den datt i elva, helt på vippepunktet ved et fossefall, så det ble et par hektiske minutter der før vi fikk Ero ut fra elva og trygt i bånd. 

Allerede abonnent?  

Hold deg oppdatert gjennom året, og få de beste jakttipsene før sesongen starter for fullt.

Med magasinKun digitalt
99 kr/md i 12 md*
+ 9 utgaver av magasinet Jeger
119 kr/md i 3 md*
+ 2 utgaver av magasinet Jeger

*Forutsetter 6 eller 12 måneder bindingstid. Kanselleres når du vil, med tilgang ut bindingstiden. Fornyes automatisk hver måned etter bindingstiden.

Er du under 28 år?

Da får du halv pris på Fri Flyt.

Slik fungerer det:Betal med Vipps, del fødselsdatoen din med oss og få halv pris fram til du fyller 28 år. Når du har fylt 28 år endrer vi til vanlig pris, og sender deg et varsel i forkant.

Alle abonnement fornyes automatisk til ordinærpris. Kanseller når du vil, men senest 48 timer før fornyelse. Se Fri Flyts bruker- og abonnementsvilkår her.

 

Relaterte artikler

Fullverdig foto: Nye mobiler fungerer like godt som kompaktkamera hvis du ikke har spesielle foto-ambisjoner. Alle bildene i artikkelen er tatt med mobil.
Det beste kameraet er det du har med deg

Det beste kameraet er det du har med deg

FRIHETSFØLELSE: Man får luft under vingene som jeger, men hvem får premie for sitt bidrag i konkurransen? Nå kan du stemme. Ill. foto: Lars H Krempig / NN / Samfoto
Stem på din favoritt blant finalistene:

Finalerunde i fotokonkurransen

FOLKETS FAVORITT: Dette flotte fangstbildet stakk av gårde med siste rundeseier i årets fotokonkurranse. Foto: Inge Asphaug.
JEGERs fotokonkurranse:

Siste rundevinner før finalen

BLINKSKUDD: Denne rypa ser ut til å full kontroll over pointeren som står i spikerstand. Ill. foto: Erlend Haarberg / NN / Samfoto
Siste runde i fotokonkurransen:

Klart for siste avstemning i 2024

 

Jeger utgis av Fri Flyt AS | Postboks 1185 Sentrum, 0107 Oslo

Ansvarlig redaktør og daglig leder: Anne Julie Saue | Redaktør: David Andresen | Journalist: Atle Rønning
Annonser: Kjetil Sagen