Lett og lydsvak skalljakke for all jakt

Blaser Venture skiller seg fra de mer klassiske skalljakkene da den er merkbart mer støysvak. Den er ikke like robust eller vanntett som flere av de andre jakkene, men er et godt valg for jegere som også trenger en stille jakke. 

Sist oppdatert: 19. september 2025 kl 16.19
Saken har annonselenker som gir Fri Flyt inntekter. Redaksjonen prioriterer uavhengig av dette.

På våre nettsider finner du saker med annonselenker, hvor du kan klikke deg videre og kjøpe produktene vi har omtalt. Det mener vi er relevant informasjon for våre lesere.

Hvilke produkter vi skriver om, og hva vi skal skrive om dem, velger journalistene og ingen andre. Det er viktig å understreke at når vi omtaler produkter på våre nettsider, så er det fordi vi mener det er journalistisk interessant. Ingen kan kjøpe seg omtale i våre saker.

Men det er også viktig at du vet at Fri Flyt AS tjener penger, dersom du kjøper et produkt etter å ha klikket deg inn til en butikk fra en av våre artikler. Disse annonselenkene er alltid merket med «annonse», og legges til av kommersiell avdeling etter at redaksjonen har skrevet saken.

BLASER VENTURE: En lett, pakkvennlig og støysvak skalljakke som passer godt for smygjakt – men den tåler ikke like mye regn og hard bruk som de mest robuste modellene. Foto: Markus D. Holmer
BLASER VENTURE: En lett, pakkvennlig og støysvak skalljakke som passer godt for smygjakt – men den tåler ikke like mye regn og hard bruk som de mest robuste modellene. Foto: Markus D. Holmer
Blaser Venture

Produkt: Skalljakke

Materialer: 50D 3-lags japansk membran

Vannsøyle: 20.000 mm

Vekt: 560 gram

Veil.pris: 5.399,-

Leverandør: Blaser Group Norway AS

Blaser Venture bærer preg av å være designet med jegere i tankene. Jakken er merkbart lettere og mykere enn de andre modellene i testen. Med 50D i trådtykkelse oppleves materialet mer fleksibelt. 

Den store forskjellen er at stoffet gir vesentlig mindre lyd fra seg – et klart pluss under smygjakt på rådyr eller hjort, der stiv og “knitrende” skall kan være en ulempe.

Allerede abonnent?  

Hold deg oppdatert gjennom året, og få de beste jakttipsene før sesongen starter for fullt.

Med magasinKun digitalt
99 kr/md i 12 md*
+ 9 utgaver av magasinet Jeger
119 kr/md i 3 md*
+ 2 utgaver av magasinet Jeger

*Forutsetter 6 eller 12 måneder bindingstid. Kanselleres når du vil, med tilgang ut bindingstiden. Fornyes automatisk hver måned etter bindingstiden.

Er du under 28 år?

Da får du halv pris på jeger.

Slik fungerer det:Betal med Vipps, del fødselsdatoen din med oss og få halv pris fram til du fyller 28 år. Når du har fylt 28 år endrer vi til vanlig pris, og sender deg et varsel i forkant.

Alle abonnement fornyes automatisk til ordinærpris. Kanseller når du vil, men senest 48 timer før fornyelse. Se Fri Flyts bruker- og abonnementsvilkår her.

 

Relaterte artikler

VARME: Her er det batteriene som holder deg varm, selve sokken er laget av acryl i stedet for ull, og dermed mer slitesterk.
Testet: HeatPerformance Power varmesokker

Varmesokker til jakt

HELÅRSJAKKE: Mammut Eiger Free Advanced er en romslig og teknisk skalljakke med svært god værbeskyttelse og slitestyrke – godt egnet som helårsjakke for jegeren. Foto: Christer Rognerud
Testet: Mammut Eiger Free Advanced HS

Helårs skalljakke for krevende forhold

ULTRALETT: Jakken kan pakkes ned i egen lomme og er et trygt valg for jegeren som vil ha minimal vekt i sekken.
Testet: Haglöfs L.I.M ZT II GTX skalljakke

Ultralett skalljakke med full værbeskyttelse

SOMMERTUREN: Fjällräven Abisko Hybrid Trail Trousers er en lett og funksjonell turbukse som også passer godt til jakt på varme dager. Foto: Linda Døsen Stubsveen
Fjällräven Abisko Hybrid Trail 

Jakt og turbukse for de varmere dagene

 
BERETTA: Test av tynne jakthansker.
Testet: Beretta Polartech Hardface

Test av Beretta Polartech Hardface

DIRECT ACTION: Test av tynne jakthansker.
Testet: Direct Action Light

Test av Direct Action Light hansker

MECHANIX: Test av av tynne jakthansker.
Testet: Mechanix Original

Test av Mechanix Original hansker

HÄRKILA: Test av av tynne jakthansker.
Testet: Härkila Mountain Hunter Expedition Fleece

Test av Härkila Mountain Hunter Expedition Fleece

Jeger utgis av Fri Flyt AS | Postboks 1185 Sentrum, 0107 Oslo

Ansvarlig redaktør og daglig leder: Anne Julie Saue | Redaktør: David Andresen | Journalist: Atle Rønning
Annonser: Kjetil Sagen