Ved jaktreiser har du gjerne mye å bære på, så da kan det være en fordel å kunne trille riflekofferten. De to hjulene er solide og gode å trille.
Dette er en meget anvendelig reisekoffert som har god plass til to rifler med tilbehør eller rifle og skytestokk med tilbehør som kikkertsikte og lyddemper.
Jeg brukte kofferten på en jakt i Zimbabwe hvor jeg fraktet min Blaser R8 med GRS Bifrost, en Zeiss V8 1,8-14 x50 og en Blaser Carbon skytestokk. Da var det rikelig med plass og alt lå godt beskyttet.
I tillegg til flyfrakten fikk kofferten ristet fra seg skikkelig bakpå en tilhenger på en svært så humpete afrikansk grusvei. Det var også greit med hjul på kofferten når jeg også hadde hendene fulle av bagasje. En koffert jeg kan anbefale på det varmeste.