/ Rifle

Får du trekk for avtrekk?

For å skyte godt må det trenes. En av de essensielle tingene som faller på plass med trening, er at det er automatikk i avtrekket. Et godt avtrekk må nemlig læres. Vi ser litt nærmere på akkurat dette.

Sist oppdatert: 26. november 2022 kl 20.00
Et godt automatisert avtrekk er en forutsetning for at kula treffer der du vil at den skal treffe.
Et godt automatisert avtrekk er en forutsetning for at kula treffer der du vil at den skal treffe.
Lesetid: 9 minutter

Riktig grep gir riktig skudd 

Har du ikke et godt grep i rifla, blir det gjerne et dårlig skudd. Det er bedre at man har et litt for hardt enn for løst grep – med høyrehånda vel og merke. Venstrehånda skal kun være nærmest som en vugge for rifla, men med et godt grep. 

Allerede abonnent?  

Hold deg oppdatert gjennom året, og få de beste jakttipsene før sesongen starter for fullt.

Med magasinKun digitalt
99 kr/md i 12 md*
+ 9 utgaver av magasinet Jeger
119 kr/md i 3 md*
+ 2 utgaver av magasinet Jeger

*Forutsetter 6 eller 12 måneder bindingstid. Kanselleres når du vil, med tilgang ut bindingstiden. Fornyes automatisk hver måned etter bindingstiden.

Er du under 28 år?

Da får du halv pris på Fri Flyt.

Slik fungerer det:Betal med Vipps, del fødselsdatoen din med oss og få halv pris fram til du fyller 28 år. Når du har fylt 28 år endrer vi til vanlig pris, og sender deg et varsel i forkant.

Alle abonnement fornyes automatisk til ordinærpris. Kanseller når du vil, men senest 48 timer før fornyelse. Se Fri Flyts bruker- og abonnementsvilkår her.

 

Relaterte artikler

 

Jeger utgis av Fri Flyt AS | Postboks 1185 Sentrum, 0107 Oslo

Ansvarlig redaktør og daglig leder: Anne Julie Saue | Redaktør: David Andresen | Journalist: Atle Rønning
Annonser: Kjetil Sagen