Test av Viper-Flex Styx Elite skytestokk

Med Viper-Flex Styx Elite vil du ikke plages med å trenge mer høyde enn det sittende skyting med støtte gir. Viper-Flex Styx Elite er en 2-delt skytestøtte for stående skyting.

Sist oppdatert: 18. mai 2023 kl 15.00
Nærbilde av jeger sikter med rifle montert på skytestøtte Viper-Flex Styx Elite
Test av Viper-Flex Styx Elite skytestokk. Foto: Åsgeir Størdal
Viper-Flex Styx Elite

Produkt: Skytestøtte for stående skyting.

Materiale: Anodisert aluminium med karbon-fibre, gummibelagt.

Vekt: 1,15 kg

Mål: Justerbar 118-193 cm (102 cm oppdelt)/ personhøyde 120-210 cm

Veil. pris: 2.090,-

Leverandør: Jakt og Fritid

Viper-Flex Styx Elite er laga i aluminium, og består av fire rør som er ledda sammen, slik at de står på bakken på to bein på tvers av skyteretningen.

Fra dette går to og to rør i hver sin retning opp i en spiss, slik at de danner et anleggspunkt for henholdsvis forskjefte og kolbe. Viper-Flex Styx Elite eliminerer dermed sideveis ustabilitet, slik at man kan kan lene seg framover eller bakover for å justere treffpunktet i høyden

Allerede abonnent?  

Hold deg oppdatert gjennom året, og få de beste jakttipsene før sesongen starter for fullt.

Med magasinKun digitalt
99 kr/md i 12 md*
+ 9 utgaver av magasinet Jeger
119 kr/md i 3 md*
+ 2 utgaver av magasinet Jeger

*Forutsetter 6 eller 12 måneder bindingstid. Kanselleres når du vil, med tilgang ut bindingstiden. Fornyes automatisk hver måned etter bindingstiden.

Er du under 28 år?

Da får du halv pris på Fri Flyt.

Slik fungerer det:Betal med Vipps, del fødselsdatoen din med oss og få halv pris fram til du fyller 28 år. Når du har fylt 28 år endrer vi til vanlig pris, og sender deg et varsel i forkant.

Alle abonnement fornyes automatisk til ordinærpris. Kanseller når du vil, men senest 48 timer før fornyelse. Se Fri Flyts bruker- og abonnementsvilkår her.

 

Relaterte artikler

 

Jeger utgis av Fri Flyt AS | Postboks 1185 Sentrum, 0107 Oslo

Ansvarlig redaktør og daglig leder: Anne Julie Saue | Redaktør: David Andresen | Journalist: Atle Rønning
Annonser: Kjetil Sagen