Test av MacKenzie Tomahawk 800

MacKenzie Tomahawk 800 er den billigste avstandsmåleren i denne testen. Selv om det i utgangspunktet er mye positivt ved spesifikasjonene, merker man at dette er en billig lasermåler.

Sist oppdatert: 11. september 2022 kl 18.34
Avstandsmåleren MacKenzie Tomahawk 800
Ujevnt lys: MacKenzie Tomahawk 800
MacKenzie Tomahawk 800

Opplyst LCD: Ja

Detaljer: Ramme med magnesiumlegering. Batteri medfølger ikke.

Rekkevidde: 0-800 m

Maks målbar vinkel: +/- 90 grader

Optikk: 6 x 26 mm

Synsfelt:

Mål: 12,5 x 8,0 x 3,5 cm/ 195 g

Importør: XXL

Pris: 1499,-

MacKenzie Tomahawk 800

MacKenzie Tomahawk 800 har en teoretisk maksimalavstand på 800m, men det må være målt under gode forhold. Lasermåleren har «line of sight» avstandsmåling. I tillegg er det måling av helning og en litt spesiell funksjon ved at den kan beregne høydeforskjell mellom to punkter. 

Allerede abonnent?  

Hold deg oppdatert gjennom året, og få de beste jakttipsene før sesongen starter for fullt.

Med magasinKun digitalt
99 kr/md i 12 md*
+ 9 utgaver av magasinet Jeger
119 kr/md i 3 md*
+ 2 utgaver av magasinet Jeger

*Forutsetter 6 eller 12 måneder bindingstid. Kanselleres når du vil, med tilgang ut bindingstiden. Fornyes automatisk hver måned etter bindingstiden.

Er du under 28 år?

Da får du halv pris på Fri Flyt.

Slik fungerer det:Betal med Vipps, del fødselsdatoen din med oss og få halv pris fram til du fyller 28 år. Når du har fylt 28 år endrer vi til vanlig pris, og sender deg et varsel i forkant.

Alle abonnement fornyes automatisk til ordinærpris. Kanseller når du vil, men senest 48 timer før fornyelse. Se Fri Flyts bruker- og abonnementsvilkår her.

 

Relaterte artikler

 

Jeger utgis av Fri Flyt AS | Postboks 1185 Sentrum, 0107 Oslo

Ansvarlig redaktør og daglig leder: Anne Julie Saue | Redaktør: David Andresen | Journalist: Atle Rønning
Annonser: Kjetil Sagen