/ Rifle

Test av Blaser R8 Jaktmatch kal. 6,5x55

Vi sjekker om Jaktmatch holder samme standard som resten av R8-riflene fra Blaser, kjent for de aller fleste som en meget populær rettrekker med god presisjon og funksjon.

Sist oppdatert: 9. mai 2023 kl 10.00
jaktmatch test blaser r8 rettrekker
JAKTMATCH: Kjempegod rifle for jakt og konkurranse
Blaser R8 Jaktmatch kal.6,5x55

GRS-stokk Zeiss V8 1,8-15 x 50

Vekt hele riggen: 5,0 kg

Stokk: Laminatstokk med justerbar kolbelengde og kinnstøtte.

Løpslengde: 60 cm

Kolbelengde på testvåpen: 34 - 37 cm

Riflelengde u/ demper: 101,5 cm - 104,5 cm. 

Pris: kr 88.000,- (2018)

Importør: Norma AS

Jaktmatch har, i likhet med resten av Blaser R8-riflene, magasin og avtrekkerhus i ett. Noen liker ikke dette, i frykt for å miste det, men modulen kan enkelt låses fast. Det er også bortimot umulig å miste det ved et uhell, da to knapper må trykkes inn samtidig.

Oppspenner-mekanismen på Jaktmatch gjør at du trygt kan gå med patroner klar i kammeret med nedspent rifle. Dukker det opp vilt, er du klar til skudd raskt og lydløst ved bare å skyve frem oppspenneren. 

Allerede abonnent?  

Hold deg oppdatert gjennom året, og få de beste jakttipsene før sesongen starter for fullt.

Med magasinKun digitalt
99 kr/md i 12 md*
+ 9 utgaver av magasinet Jeger
119 kr/md i 3 md*
+ 2 utgaver av magasinet Jeger

*Forutsetter 6 eller 12 måneder bindingstid. Kanselleres når du vil, med tilgang ut bindingstiden. Fornyes automatisk hver måned etter bindingstiden.

Er du under 28 år?

Da får du halv pris på Fri Flyt.

Slik fungerer det:Betal med Vipps, del fødselsdatoen din med oss og få halv pris fram til du fyller 28 år. Når du har fylt 28 år endrer vi til vanlig pris, og sender deg et varsel i forkant.

Alle abonnement fornyes automatisk til ordinærpris. Kanseller når du vil, men senest 48 timer før fornyelse. Se Fri Flyts bruker- og abonnementsvilkår her.

 

Relaterte artikler

 

Jeger utgis av Fri Flyt AS | Postboks 1185 Sentrum, 0107 Oslo

Ansvarlig redaktør og daglig leder: Anne Julie Saue | Redaktør: David Andresen | Journalist: Atle Rønning
Annonser: Kjetil Sagen