/ Rifle

Tar grep for å trigge kvinner

Egne damekvelder på skytebanen. Trenger vi dem egentlig? Ja, mener flere av damene vi møtte på jaktfeltkurs for damer.

Sist oppdatert: 8. oktober 2024 kl 09.32
ENGASJERTE: Egne damearrangement gjør at flere som kvier seg for å melde seg på slenger seg med.
ENGASJERTE: Egne damearrangement gjør at flere som kvier seg for å melde seg på slenger seg med.
Lesetid: 4 minutter

Norges Jeger og Fiskerforbund har de siste årene satset mye på å få med flere damer i jegermiljøet. 

Jeg ble med på jaktfeltkurs for damer i regi av Vestfold NJFF på Håsken skytebane i Andebu. Vi var ni forventningsfulle deltagere som møtte opp til en sosial formiddag med litt teori og masse praktisk skyting. 

Allerede abonnent?  

Hold deg oppdatert gjennom året, og få de beste jakttipsene før sesongen starter for fullt.

Med magasinKun digitalt
99 kr/md i 12 md*
+ 9 utgaver av magasinet Jeger
119 kr/md i 3 md*
+ 2 utgaver av magasinet Jeger

*Forutsetter 6 eller 12 måneder bindingstid. Kanselleres når du vil, med tilgang ut bindingstiden. Fornyes automatisk hver måned etter bindingstiden.

Er du under 28 år?

Da får du halv pris på Fri Flyt.

Slik fungerer det:Betal med Vipps, del fødselsdatoen din med oss og få halv pris fram til du fyller 28 år. Når du har fylt 28 år endrer vi til vanlig pris, og sender deg et varsel i forkant.

Alle abonnement fornyes automatisk til ordinærpris. Kanseller når du vil, men senest 48 timer før fornyelse. Se Fri Flyts bruker- og abonnementsvilkår her.

 

Relaterte artikler

 

Jeger utgis av Fri Flyt AS | Postboks 1185 Sentrum, 0107 Oslo

Ansvarlig redaktør og daglig leder: Anne Julie Saue | Redaktør: David Andresen | Journalist: Atle Rønning
Annonser: Kjetil Sagen