Villsvin felt i Elverum

Tor Inge Nordhagen fra Hernes i Elverum skulle torsdag ut for å jakte rådyr. I sporsnøen på vei ut i skogen fikk Nordhagen se spor etter et klovdyr som han ikke dro kjensel på.

Sist oppdatert: 24. oktober 2020 kl 08.34
villsvin elverum
Villsvinet var en ungråne som veide 35 kg. (Foto: Privat)
Lesetid: 3 minutter

Ikke var det rådyr og ikke var det hjort. I og med at det har blitt observert villsvin i området flere ganger i det siste mistenkte han at det var spor fra gris han sto og så på. 

Han kontaktet sønnen Tor Martin og de ble enige om at dette måtte være villsvinspor. Tor Martin kontaktet jaktkompisen Krister Skoglund og sammen bestemte de 3 seg for å gjøre et forsøk. Først tenkte de å kun postere, men ble enige om at det beste ville være at noen posterte mens en gikk på sporene.

Allerede abonnent?  

Hold deg oppdatert gjennom året, og få de beste jakttipsene før sesongen starter for fullt.

Med magasinKun digitalt
99 kr/md i 12 md*
+ 9 utgaver av magasinet Jeger
119 kr/md i 3 md*
+ 2 utgaver av magasinet Jeger

*Forutsetter 6 eller 12 måneder bindingstid. Kanselleres når du vil, med tilgang ut bindingstiden. Fornyes automatisk hver måned etter bindingstiden.

Er du under 28 år?

Da får du halv pris på jeger.

Slik fungerer det:Betal med Vipps, del fødselsdatoen din med oss og få halv pris fram til du fyller 28 år. Når du har fylt 28 år endrer vi til vanlig pris, og sender deg et varsel i forkant.

Alle abonnement fornyes automatisk til ordinærpris. Kanseller når du vil, men senest 48 timer før fornyelse. Se Fri Flyts bruker- og abonnementsvilkår her.

 

Relaterte artikler

Moonlight Noctia hodelykt
TESTET: MOONLIGHT NOCTIA

Test av Moonlight Noctia hodelykt

Shigeru Kato med to jaktkompiser og en jakthund
Dramatiske bjørneangrep i Japan 

Jegeren Shigeru Kato søker kunnskap i Norge

HJELPEMIDDEL: Droner er forbudt under jakt, men bør det tillates bruk av droner til ettersøk av skadeskutt vilt? Illustrasjonsfoto: JEGER-redaksjonen
Nyttig hjelpemiddel eller et steg for langt?

Nye regler for bruk av drone ved ettersøk

Gamo Shadow IGT luftrifle
Testet: Gamo Shadow IGT

Luftrifle med det nye IGT-systemet

Pulsar Thermion 2 LRF XL60
Testet: Pulsar Thermion 2 LRF XL60

Kongen av mørkejakt

 
VARME: Her er det batteriene som holder deg varm, selve sokken er laget av acryl i stedet for ull, og dermed mer slitesterk.
Testet: HeatPerformance Power varmesokker

Varmesokker til jakt

Flere DNT-hytter stenges ned for å hjelpe villreinen.
DNT tar grep for å redde villreinen:

DNT stenger hytter for å beskytte villreinen

Morten Langstrand Bergan med en tiur
Fra egojeger til pappa på tur

Derfor tar Morten med barna på jakt

Politihuset på Grønland, Oslo
Jegeren Sair (19) mistet våpenlisensen

Slik svarer politiet på den harde kritikken

pulsar thermion 2 LRF XG60
Testet: Pulsar Thermion 2 LRF XG60

En solid oppgradering

Jeger utgis av Fri Flyt AS | Postboks 1185 Sentrum, 0107 Oslo

Ansvarlig redaktør og daglig leder: Anne Julie Saue | Redaktør: David Andresen | Journalist: Atle Rønning
Annonser: Kjetil Sagen