Den benkmonterte tennhetteisetteren RCBS Automatic priming tool er noe av det bedre på markedet. Jeg lader ganske mange patroner i løpet av et år, og de fleste patronene ruller ut av en Hornady Lock’n Load AP.
Tennhetteisetteren på denne er derimot dårlig konstruert. Jeg har dermed endret på arbeidsprossesen: Først presser jeg hylsene for jeg setter hettene inn med den benkmonterte tennhetteisetteren RCBS priming tool.
RCBS tennhetteisetter er også fin når jeg lader ulike kalibre med enstasjonspressene.
Enkel operasjon: Hylsa settes i holderen, håndtaket presses ned og hetta sitter i lomma. Enkelt og greit.TENNHETTEISETTER: Hettene mates til isetteren fra røret som tar hundre hetter.
Kjapp lading
Etter å ha brukt RCBS priming tool tennhetteisetter i et halvt år, så er jeg overrasket over hvor rask den er i bruk: Du setter i en vanlig hylseholderplate tilpasset kaliberet, deretter hetteholder for stor eller liten tennhette. Så lader du hettene fra et tennhetterør som tar 100 hetter.
Fleksibel: RCBS leverer to innsatser til tennhetteisetteren, en for store og en for små tennhetter. Skifte mellom de to er gjort på to sekunder.
Hver gang du presser ned stangen, kommer det en ny hette i holderen – på mange måter som på en progressiv presse, men bare med færre deler som kan skape feil og forkiling. Noen småproblemer har jeg opplevd, men de har vært lette å løse.
Vanligste feil er at hetten ikke slippes ned fra røret til holderen. Da er det bare å presse bak på armen som fører røret til holderen, og hetten legger seg der den skal.
Tennhetteisetteren RCBS Automatic priming tool kan virkelig anbefales.
Standard: Tennhetteisetteren bruker standard hylseholder.
Allerede abonnent?
Hold deg oppdatert gjennom året, og få de beste jakttipsene før sesongen starter for fullt.
OrdinærUnder 28 år
Digital tilgang
79 kr/md i 12 md*
139 kr/md - ingen bindingstid
Med magasin
99 kr/md i 12 md*
+ 6 utgaver av magasinet Jeger
*Forutsetter 12 måneder bindingstid. Kanselleres når du vil, med tilgang ut bindingstiden.