Færre tok jegerprøven, mens flere jaktet forrige jaktår

Lurer du på hvor mange jegere det er i din kommune? Her kan du sjekke både antallet registrerte jegere og hvor mange som har betalt jegeravgift.

Sist oppdatert: 8. april 2021 kl 10.00
Jegerprøve jegeravgift økning
Selv om det var stor nedgang i antall personer som tok jegerprøven i jaktåret 2020/2021, var det en økning i hvor mange av landets jegere som løste jegeravgift.
Lesetid: 2 minutter

Jaktåret 2020 til 2021 er akkurat over, og Statistisk Sentralbyrå (SSB) har allerede sluppet oppdaterte tall på den norske jegerstanden. Ved utgangen av jaktåret 2020/2021 er det klart at nedgangen i antall aktive jegere er snudd.

Statistikkbanken til SSB er omfattende, og det er en enkel sak å hente ut detaljert informasjon. 

Allerede abonnent?  

Hold deg oppdatert gjennom året, og få de beste jakttipsene før sesongen starter for fullt.

Med magasinKun digitalt
99 kr/md i 12 md*
+ 9 utgaver av magasinet Jeger
119 kr/md i 3 md*
+ 2 utgaver av magasinet Jeger

*Forutsetter 6 eller 12 måneder bindingstid. Kanselleres når du vil, med tilgang ut bindingstiden. Fornyes automatisk hver måned etter bindingstiden.

Er du under 28 år?

Da får du halv pris på jeger.

Slik fungerer det:Betal med Vipps, del fødselsdatoen din med oss og få halv pris fram til du fyller 28 år. Når du har fylt 28 år endrer vi til vanlig pris, og sender deg et varsel i forkant.

Alle abonnement fornyes automatisk til ordinærpris. Kanseller når du vil, men senest 48 timer før fornyelse. Se Fri Flyts bruker- og abonnementsvilkår her.

 

Relaterte artikler

HJELPEMIDDEL: Droner er forbudt under jakt, men bør det tillates bruk av droner til ettersøk av skadeskutt vilt? Illustrasjonsfoto: JEGER-redaksjonen
Nyttig hjelpemiddel eller et steg for langt?

Nye regler for bruk av drone ved ettersøk

Flere DNT-hytter stenges ned for å hjelpe villreinen.
DNT tar grep for å redde villreinen:

DNT stenger hytter for å beskytte villreinen

barn med to ryper
Fra egojeger til pappa på tur

Derfor tar Morten med barna på jakt

Politihuset på Grønland, Oslo
Jegeren Sair (19) mistet våpenlisensen

Slik svarer politiet på den harde kritikken

Rypejakt i Nord-Troms
Reagerer på at Statskog stengte av for rypejakt

– Å stenge «en halv landsdel» er et ekstremt tiltak

Sair (19) kjørte for fort – mistet våpenlisensen

Kjørte for fort – mistet våpenlisensen

 

Jeger utgis av Fri Flyt AS | Postboks 1185 Sentrum, 0107 Oslo

Ansvarlig redaktør og daglig leder: Anne Julie Saue | Redaktør: David Andresen | Journalist: Atle Rønning
Annonser: Kjetil Sagen