Filmanmeldelse av «Jakten på hvite vinger»

Endelig fikk de som driver med støkkjakt på rype en ordentlig jaktfilm – og hvilken film det er blitt med «Jakten på hvite vinger»!

Sist oppdatert: 19. desember 2021 kl 17.00
Jo Vaagan Jakten på hvite vinger jaktfilm støkkjakt
På høy tid: Det var på tide at støkkjakta fikk sin egen film. Jo Vaagan leverer varene til gangs og med inderlighet i filmen "Jakten på hvite vinger".
Lesetid: 2 minutter

I et drøyt halvår følger "Jakten på hvite vinger" Jo Vaagan fra Kyrksæterøra på støkkjakt med kamera og hagle. Underveis er det besøk i Nordland hos «jegerkokken» Svein Jæger Hansen, jegerblogger Joakim Pettersen på Sunnmøre, og fotballspiller Hallvard Løseth i Trøndelag.

«Jakten på hvite vinger» er en fin miks av natur, jaktopplevelser, kunnskap om rypa og praktisk jaktteknikk – samt formidable mengder med jaktglede og inderlighet.

Allerede abonnent?  

Hold deg oppdatert gjennom året, og få de beste jakttipsene før sesongen starter for fullt.

OrdinærUnder 28 år
Digital tilgang
79 kr/md i 12 md*
139 kr/md - ingen bindingstid
Med magasin
99 kr/md i 12 md*
+ 6 utgaver av magasinet Jeger

*Forutsetter 12 måneder bindingstid. Kanselleres når du vil, med tilgang ut bindingstiden.

Alle abonnement fornyes automatisk. Se Fri Flyts bruker- og abonnementsvilkår her.

 

Relaterte artikler

Jakten på hvite vinger fortsetter:

– Jeg føler meg langt fra ferdig

RYPE I GODT SKJUL: Denne rypa satt godt i skjul i et kratt bak en stein. Den hadde spist mengder av bær.
Erfarne rypejegere deler sine beste tips

Slik finner du rypa i magre år

HVIL: Midt på dagen er det pause. Først skal hundene ha mat, det er Hans Jørgen nøye på, etterpå er det hans tur. Foto: Nils-Olav Talgøy
Eksklusiv rypejakt på Storli

Tett med rype i Trollheimen

DATAMODELL: Forskerne bruker en datamodell som ikke skiller på kylling og voksenfugl. Ill.foto: Karl Ander Adami
Bommet på tidligvarselet i Finnmark

Forskerne tok feil om rypene i Finnmark

 

Jeger utgis av Fri Flyt AS | Postboks 1185 Sentrum, 0107 Oslo

Ansvarlig redaktør og daglig leder: Anne Julie Saue | Redaktør: David Andresen | Journalist: Atle Rønning
Annonser: Kjetil Sagen