Stor interesse for ungdomsjakt og villreinjakt

Statskog melder om det er flere unge jegere som vil ut på storviltjakt, en gledelig økning fra i fjor. Likevel har det ikke vært nok til å fylle opp alle jaktfeltene.

Sist oppdatert: 11 timer siden
ELGJAKT: Mange drømmer om å jakte elg, og i år slipper enda flere ungdommer til. Ill.foto: iStock/DDieschburg
ELGJAKT: Mange drømmer om å jakte elg, og i år slipper enda flere ungdommer til. Ill.foto: iStock/DDieschburg
Lesetid: 2 minutter

Trekningen av årets storviltjakt på elg, hjort og villrein er nå gjennomført, og interessen har vært stor. Særlig ungdomsjaktordningen har blitt en suksess, melder Statskog i en pressemelding.

Rundt 30 ungdomslag har søkt på jaktfeltene som er holdt av for unge jegere. Ti nye lag er trukket ut og får tildelt jakt, i tillegg til de 13 lagene som fikk avtaler i fjor. JEGER har tatt en prat med seniorkonsulent for storviltforvaltning i Statskog, Marius Knudsen, for å høre om hvordan ordningen for ungdom har gått.

Allerede abonnent?  
Bestill abonnement og få tilgang til artikkelen.

Bladet JEGER er Norges største jaktblad og kommer ut 9 ganger per år. På jeger.no finner du tusenvis av jaktreportasjer, våpen- og andre utstyrstester, tips til hundehold og jaktnyheter.

12 måneder*
Digital tilgang til 6 nettsider
12 papirutgaver av Jeger
Lavest månedspris
99,-
per
måned
3 måneder*
Digital tilgang til 6 nettsider
2 papirutgaver av Jeger
Lavest månedspris
119,-
per
måned
1 måned
Digital tilgang til 6 nettsider
Papirutgaver av Jeger
Lavest månedspris
139,-

Si opp når du vil, men senest før perioden utløper.

*Forutsetter 3 eller 12 md bindingstid, si opp når du vil med tilgang ut bindingstiden. Abonnementet fornyes automatisk etter bindingstiden, dersom du ikke sier opp.

Abonnementet inkluderer også 500 øvingsoppgaver og tentamen til Jegerprøven. Med Jeger holder du deg oppdatert.

Har du spørsmål?

Vi svarer raskt på mail.

 

Relaterte artikler

 

Jeger utgis av Fri Flyt AS | Postboks 1185 Sentrum, 0107 Oslo

Ansvarlig redaktør og daglig leder: Anne Julie Saue | Redaktør: David Andresen | Journalist: Atle Rønning
Annonser: Kjetil Sagen