/ Europa

Den gamle bukken og fjellet

Mer enn tjue år har gått sia sist. Nå er JEGERs reporter tilbake i det skotske høylandet, med håp om å felle en skikkelig kronhjort – og sjølsagt helst en returbukk.

Sist oppdatert: 3. september 2022 kl 20.00
Høybrunst: Det brøler i samme sekund som vi går ut av Land Roveren ved Loch Builg. Lydene kommer fra alle kanter i fjellet rundt oss.
Høybrunst: Det brøler i samme sekund som vi går ut av Land Roveren ved Loch Builg. Lydene kommer fra alle kanter i fjellet rundt oss.
Lesetid: 7 minutter

Det brøler i samme sekund som vi går ut av Land Roveren. Lydene kommer fra alle kanter i fjellet rundt oss. Det er i sluttfasen av brunsten, men revirbukkene holder fortsatt på haremet sitt. 

Foran oss strekker innsjøen Loch Builg seg nordover mot bekken, som i likhet med mange av områdets innsjøer forsyner elva Avon med vann. Jaktguide David Scott og jeg har stedvis fulgt elva på kjøreturen hit fra godsets slakteri, der vi møttes en time tidligere på morgenkvisten. 

Allerede abonnent?  

Hold deg oppdatert gjennom året, og få de beste jakttipsene før sesongen starter for fullt.

Med magasinKun digitalt
99 kr/md i 12 md*
+ 9 utgaver av magasinet Jeger
119 kr/md i 3 md*
+ 2 utgaver av magasinet Jeger

*Forutsetter 6 eller 12 måneder bindingstid. Kanselleres når du vil, med tilgang ut bindingstiden. Fornyes automatisk hver måned etter bindingstiden.

Er du under 28 år?

Da får du halv pris på Fri Flyt.

Slik fungerer det:Betal med Vipps, del fødselsdatoen din med oss og få halv pris fram til du fyller 28 år. Når du har fylt 28 år endrer vi til vanlig pris, og sender deg et varsel i forkant.

Alle abonnement fornyes automatisk til ordinærpris. Kanseller når du vil, men senest 48 timer før fornyelse. Se Fri Flyts bruker- og abonnementsvilkår her.

 

Relaterte artikler

 

Jeger utgis av Fri Flyt AS | Postboks 1185 Sentrum, 0107 Oslo

Ansvarlig redaktør og daglig leder: Anne Julie Saue | Redaktør: David Andresen | Journalist: Atle Rønning
Annonser: Kjetil Sagen